Neden Kepeğim Var?

Popüler inanışın aksine kuru cilt, kepek nedenlerinden biri değildir. Gerçek suçlu: pityrosporum orbiculare adı verilen ortak bir mayanın büyümesidir. Maya, cilt  yağları ile beslenir, bu da yağlı saçlı kafaların neden kepeklere karşı daha duyarlı olduklarını açıklayabilir.

Tecrübeye Dayanan  Bir  Çözümüm Var!

 16  yaşında kepekle mücadeleye başlayan erkek kardeşim için piyasadaki aklınıza  gelebilecek neredeyse tüm kepek karşıtı şampuanları kullandık. ‘Öyle 1-2  yıkamayla  anlaşılmaz ayları aşan sabırlı tüketimi gerektirir ‘ diyenlerinizi duyar gibiyim. Sabırla ve sık  yıkamayla da olsa  etkili   bir  sonuç alamadık.

Normal koşullarda  hafif bir kepek vakası içeriğinde selenyum sülfit , salisilik asit  ve/veya çinko piriyon elementi barındıran şampuanlı tedaviye cevap verir.

Biz bu kepek olayını unutaduralım, son bir aydır kardeşimin hiç kepeği olmadığını  farkettik. Ama nasıl? Ne kullandık? Derken… Bir aydır banyoda mucizesinden bihaber olduğumuz  BİOBLAS  Saç Dökülmesine & KEPEĞE KARŞI ŞAMPUAN’la tanıştık. İçeriğindeki çinko piriyon ile saç mayasının büyümesini yavaşlatıp kepek oluşumunu engelliyor. Kalıcı çözüm için devamlı kullanım gerekiyor. Sürekli kullanımla , varlığıyla yaşam kalitesini düşüren saç kepeğinden kurtuluşu vaadeden bu şampuanla tanışmış olduğumuz için şanslı hissediyoruz.Edindiğimiz bu deneyimi mağdur olan sizlerle paylaşıp daha çok tebessüme sahip olmak benim için bir onurdur.Umarım siz de memnun kalır  ve kepeksiz saçların verdiği özgüveni doyasıya  yaşarsınız.

NOT:   Piyasadaki kepek şampuanları yardımcı olmuyorsa  veya kafa derinizde kızarıklık,şişlik gibi semptomlar  varsa cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktora görünün (dermatolog). Sedef hastalığı ,cilt iltihabı  ya da benzeri bir durum olabilir