Bebeğinize su vermek için İdeal zaman, altıncı ayda katı gıda vermeye başladığınız zamandır. Ancak bebeğiniz ilk başta içmeyi reddederse endişelenmeyin, bu normaldir. Çünkü bebekler için  yeni bir tada alışmak bir anda mümkün değildir. Bebeğinize su vermeye başlamış olsanız bile hala su ihtiyacının çoğunu anne sütünden veya formülünden en az bir yıla kadar alıyor olmalıdır.

Bebeğime günlük ne kadar su vermeliyim?

Bebeğinize ne kadar su vereceğinize dair kesin bir  talimat bulunmamakla  birlikte, uzmanlar sadece birkaç yemek kaşığıyla başlamanızı ve daha sonra 1  yaşındayken çeyrek ya da yarım bardağa çıkarmanızı önerir.

Bebeğim ne zaman meyve suyu içebilir?

Sırf su ile tanıştırıyor olmanız, meyve suyu gibi diğer içecekleri vermek için acele etmenin zamanı geldiği anlamına gelmez. Meyve suyu bu dönemde gerçekten gerekli değildir. Uzmanlar onlara meyve suyu verecekseniz, gerçek meyve suyundan emin olmanızı ve günde dört ölçekten (20 ml)  fazla  teklif etmemenizi tavsiye ediyor. Bebeğiniz altı aydan fazla olduğunda  sıvı ihtiyacını karşılamak için vereceğiniz su en sağlıklı seçim olacaktır.